tarihinde güncellendi...
 

 

 

INDEX

 

Mesajlaşma


Kayıtlı değilsiniz. Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Üye Girişi

Nickname:
Şifre:
Gizlilik Kodu: Gizlilik Kodu
Gizlilik Kodu (Rakamla):

Members List Üyeler:
Son Üye: PhilippBook
Bugün: 0
Dün: 0
Toplam Üye: 21840

Online Olanlar:
Ziyaretçiler: 0
Üyeler: 0
Toplam: 0
egitimbursu.com >> Sayfalar >> Yurt Dışı Burslar >> AMERIKA da AKADEMİK BURSLAR

Ana Sayfa » Yurt Dışı Burslar » AMERIKA da AKADEMİK BURSLARAMERIKA da AKADEMİK BURSLAR

Akademik burslar öğrencinin başarısına göre veriliyor. Lise ve lisans not ortalamalarının çok iyi olması gerekiyor.

Amerika Birleşik Devletlerinde Akademik Burslar

Amerika Birleşik Devletlerinde Bachelor yada Master bitimine kadar öğrenim görmek ve bunun için bir burs istiyorsan ?

Genel yada akademik olsun, Amerika Birleşik Devletlerinde bursların kısıtlı dağıtıldığını bu konuda araştırma yapmış olan herkes iyi bilmektedir. Uluslar arası yarıyıl programları da dahil olmakla beraber özellikle yıllık öğrenim programları için kısıtlı olanaklar söz konusudur. Yabancı öğrenciler için verilen genel yada başarı burslarının sayısı özellikle de öğrenimin ilk yıllarından itibaren oldukça sınırlıdır.

Bunun çözümü Almanya ‘daki College Contact firmasının  global genel temsilcisi olduğu  Uluslar Arası Eğitimde   Amerika 'da Akedemik Burs Olanakları bulan International Doorway to Education and Athletics (IDEA) 'dir.

    ( College Contact 'e ait ingilizce sayfalar Tıklayınız: )

IDEA, Amerika Birleşik Devletlerinin orta batısında bulunan ve özellikle de yabancı üniversite öğrencilerinin dolup taşmadığı birçok yüksek okul ile yıllardan beri iletişim halindedir. IDEA yıllardan beri yüksek okullar arasında başarılı iletişimi sayesinde her sene IDEA’nın özel anlaşması çerçevesinde yüzlerce genel ve başarı burslarını temin etmektedir.

International Doorway to Education and Athletics Corp. (IDEA), burs organizasyonu alanında altı yıllık tecrübesi ile Amerika Birleşik Devletlerinde yerleşmiş olan bir firmadır. Amerika Birleşik Devletlerin 25 eyaletinde yerleşik 70’den fazla yüksek okul IDEA’nın burs programına katılmaktadır. 6 yıl içinde 700 den fazla öğrenciye burslar başarılı bir şekilde verilmiştir ve bunun için 31 milyon 500,000 US$ dan fazla burs parası toplanılmıştır–sadece 2002 yılı itibarı ile 7,000,00 US$ toplanılmıştır.

Bu hizmet nasıl olmaktadır?

Başvurunuz IDEA ’nın  uluslararası ( Almanya ve Türkiye 'de dahil) resmi temsilcisi college-contact.com 'a ulaştırılacaktır.

Hemen başvuru ardından  IDEA size toplam 7 burs teklifi sunacaktır. Arzulanan yüksek okul ve üniversite bölümü tabii ki dikkate alınmaktadır!

 IDEA size üniversitelerden  ilk önce 2 burs teklifi gönderir. Bu 2 teklif, öğrenim süresince yüksek okul ücretlerini, barınma ve beslenme giderlerini karşılanabilmesi için azami 7.000 US$ size yıllık bir ek ödeme kalacak şekilde burs temin etmektedir (yani yaşam koşulları Türkiye 'ye  göre pahalı fakat Almanya ’daki yaşam koşulları ile benzer bir düzeyde). Bu meblağ verilen bursla beraber yıllık toplam bazen 15.000-20.000 $ a eşdeğer olarak yansımaktadır.

 IDEA size yüksek okul ve üniversitelerden 5 burs teklifi daha gönderir. Bu 5 burs teklifi, öğrenim süresince üniversite ücretlerinin, barınma ve beslenme giderlerinin en az %50 ini karşılayacaktır. 

Bu 7 bursu istemezseniz sizden hiç bir ücret talep edilmeyecektir.

Burs almak isterseniz yani burs sağlanıldığı taktirde, bu bursun organizasyonu ve  başvuru işlemleri ve de yapılan harcamalar için sizden  bir defaya mahsus toplam 1.700 $ lık bir ödeme alınmaktadır.

info@egitimbursu.com mail adresine başvurunuz!

Evraklar başvuruyu yapan kişinin profiline göre düzenlenmektedir, yani öğrenimini yurtdışında sürdürebilmek için öğrencinin akademik ve okul dışındaki başarıları yüksek okulun talep ettiği profil ile denk gelmesi gerekmektedir. Sözü edilen yüksek okul ve üniversiteler özellikle Kentucky, Tennessee, Illinois, Missouri, Kansas, Iowa, Alabama ve Georgia’da bulunan itibarlı yüksek okullardır.

Burs Hakkında Ayrıntılı Bilgi

Burs türleri

İki tür burs çeşidi vardır : a) Genel burs ve b) Başarı bursları. Genel burs işlemlerinde akademik başarınız konusunda herhangi bir şart konulmamaktadır, yani gerekli başvuruyu yapan herkes buna dahil edilebilir. Başarı burslarında ise sizin şimdiye kadar elde etmiş olduğunuz akademik başarılarınız göz önünde tutularak burs temin edilmektedir; yani TOEFL testi+ Bölüm yada orta öğrenim başarı ortalaması, başkaca beceri ve başarılarınız gibi –spor ve sosyal becerileriniz de bunlara dahil edilebilir!

Başarı bursları söz konusu olsa da yüksek öğrenimin devamını sağlayacak bursu alabilirsin, çünkü üniversiteler nadiren 1 yıllık burs vermektedir ve Avrupa Üniversitelerinde öğrenim şartları buradaki yüksek okullarla kıyas edilirse, Avrupa  üniversite öğrencisi için buradaki Üniversitelerin daha kolay şartları vardır. Yani sınavlarda başarılı sonuçlar elde etmek oldukça kolaydır ve bu haliyle yüksek öğrenimini bitirinceye kadar burs sağlanabilmektedir.

Burslar hangi üniversiteler için verilmektedir?

Değerlendirmeye alınan yüksek okullar özellikle Kentucky, Tennessee, Illinois, Missouri, Kansas, Iowa, Alabama ve Georgia’da bulunan itibarlı okullardır. Okullar verilen burslara göre farklılık gösterdikleri için size ancak adları aşağıda yazılı birkaç örnek verebilmekteyiz:

- Lindenwood Üniversitesi (Missouri)
- Lawrence Üniversitesi (Wisconsin)
- Maine-Fort Kent Üniversitesi (Maine)
- Spring Hill College (Alabama)
- McKendree College (Illinois)
- Lewis Üniversitesi (Illinois)
- Lindsey Wilson College (Kentucky)
- Brescia Üniversitesi (Kentucky)
- Martin Methodist College (Tennessee)
- Southern Virginia Üniversitesi (Virginia)
- uvm.

Ne kadar süre içersinde bursu alabilirim?

Başvurunu teslim ettikten sonra 30 iş günü içersinde size en az 7 üniversite yada College’den burs teklifi gelecektir. Bundan sonra hangi üniversiteye başvurmak istediğinizi kararlaştırabilmek için 20 gün gibi bir zamanın var. IDEA sana başvuru formaliteleri konusunda yardımcı olabilir tabii ki. Eğer 2005 Bahar yarıyılında üniversite öğrenimine başlamak istiyorsan (başlama tarihi Ocak başlangıcıdır) en geç 04.10.2004 tarihine kadar bize başvurmuş olmalısın. Sonbahar yarıyılı için son başvuru tarihi ise 01.06.2005 dır (başlama tarihi Ağustos ortasıdır).

Yerine getirilmesi gereken şartlar

- Müracaat edenler en az 11. öğrenim yılını bitirmiş olmalı ve

   de azami 26 yaşında olmalılar

a) 18 yaşından daha küçük olan öğrencilerin müracaatları 

   için Ek belge III (Sözleşme)

b) 18 yaşını aşmış olan öğrencilerin müracaatları için Ek

   belge IV (Sözleşme)

- Doldurulmuş Sözleşme,

- Doldurulmuş Başvuru Formu

- Tıp doktoru raporu beraberinde aşı kartı fotokopisi

- Akademik ve okul dışı faaliyetlerini de içeren İngilizce

   özgeçmiş

- Diplomalar (Orta öğrenim yada meslek öğrenimi, gerekirse

   üniversite belgesinin resmi onaylı fotokopisi)

- Resmi TOEFL test sınavı (IDEA buna ait giderleri 2.

   taksitten kesmek üzere kendisi üstlenmektedir)

- Öğretmen ve Profesörlerinden İngilizce hazırlanmış tavsiye

   mektupları

- Aşağıdaki konuları içeren ingilizce dilinde  kompozisyon ( en

   çok 2 sayfa olmak üzere);

a) Why do I feel I deserve a scholarship?

b) What are my objectives in the USA?
c) What are my plans after completing my education?

Bir üniversitenin burs teklifini kabul eder etmez müracaatına ek olarak, ilk yılın yaşam giderlerine mukabil olan parayı alabileceğine dair garanti veren banka kefaletini eklemelisin.

Yapılan hizmet ve ödemeler

Akademik Burs Hizmetleri  işlemleri için sizden  1.700 ABD $ talep edilmektedir.

- 1.700 ABD $ meblağın içerdikleri aşağıda açıklandığı şekildedir :

- Tıp raporunun incelenmesi

- Dil sınavı, TOEFL testi

- Yüksek okul öğrenci profilinin hazırlanması

- Gerekli görülen her türlü belgelerin tercüme edilmesi

- Müracaat süresince 1-20 formun hazırlanmasında gerekli olan yardım (öğrenci vizesi için gerekli)

- En az 2 üniversiteden gelecek olan uygun meblağdaki bursun temini. Bursa ek olarak sizin ödeyeceginiz yıllık azami 7.000 ABD $ ile yüksek okulda öğrenim için gerekli tüm masraflar; yani okul ücreti, barınma ve beslenme karşılanabilecektir (ABD  'de yaşam koşulları Türkiye 'ye  göre pahalı fakat Almanya ’daki yaşam koşulları ile benzer bir düzeyde). IDEA size üniversitelerden 5 burs teklifi daha gönderir. Bu 5 burs teklifi, öğrenim süresince yüksek okul ve üniversite ücretlerinin, barınma ve beslenme giderlerinin en az %50 ini karşılayacaktır. 

Bu 7 bursu istemezseniz sizden hiç bir ücret talep edilmeyecektir

Dikkat : 1.700 ABD $ ını taksitle de ödeyebilirsin: ilk 700 ABD $ nı müracaat esnasında ve ikinci taksidi 1000  ABD $ nı bursu kabul ettiğinde ödeyebilirsin. Eğer senin istediğin bölümler için burs yok ise, yani istediğin bölüm için burs verebilecek Üniversite bulunamaz ise ödediğin ücretin tamamını geri alma hakkına sahipsin.

İlk 700 ABD $ lık ödeme başvuru içindir, bu meblağ ödenmeden müracaat işlemleri yapılamaz.

Belgelerin sizin E-postanıza gönderimini sağlamak için bize lütfen  İsim ve  Soyadınızı  bildiriniz.

En geç 04.10.04/01.06.05 tarihleri arasında aşağıda yazılı belgeleri teslim etmiş olmanız gerekir:

1. Müracaat formu

2. Sözleşme (gerekli görüldüğü taktirde reşit olmayanlar için hazırlanmış sözleşme hazırlanmalı)

3. Tıp Doktorunun verdiği sağlık Raporu

4. Diplomaların resmi tasdikli fotokopileri

5. Öğretmenlerin İngilizce yazılmış tavsiye mektupları

6. Kompozisyon

7. Varsa eğer TOEFL testi sınavı ve / veya SAT neticesinin fotokopisi

8. Müracaat ücreti olan 700 ABD $ nın çek halinde ödenmesi, ayrıntılar için Şartlar ‘a bakınız.

Danışma için  info@egitimbursu.com mail adresine başvurunuz veya belgelerinizi aşağıdaki adrese gönderiniz.

Adres : Postfach 380261

14112 Berlin / Almanya


Burs teklifleri, müracaat işlemleri tamamlandıktan en geç 30 iş günü içersinde size bildirilebilmektedir. 20 iş günü içersinde bu burs tekliflerinden birisi için karar vermek durumundasınız.

Almanya ‘daki College Contact firması, Amerika daki INTERNATIONAL DOORWAY TO EDUCATION & ATHLETICS CORP. firmasının uluslararası temsilcisidir ve Almanya 'dan ve Türkiye 'den başvuru almaya yetkilidir bir firmadır. 

Ayrıca Almanya ‘daki College Contact firması sadece Almanya 'dan değil, Türkiye de dahil, Dünya 'nın her ülkesinden başvuru almaya yetkili tek firmadır. 

Sorularınıza yanıt  için bize yazınız info@egitimbursu.com 

  BASIN da bizimle ilgili HABERLER

Almanya ‘daki College Contact firmasına üzerimizden ulaşabilirsiniz.

ARAYINIZ 

Experience Reports

Nicolás Yunes – Washington University (Missouri)
"With the help of IDEA I have achieved one of my goals, which was to study at Washington University, one of the most prestigious universities in the U.S."

Juan Patricio Murphy – Univesity of Maine (Maine)
"The university and its people helped me and continue helping me with everything I need. So, I adapted pretty quickly to the American student lifestyle. My studies are going well and if some problem comes up I can count on people who can help me. In football (soccer) it’s going better than expected, and I was already chosen the best player on the team."

Juan Rigat – Brescia Univesity (Kentucky)
The were nothing more difficult to achieve prior to coming to study in the USA than: finding an university that fits my budget, that can get me admitted based on my level of English, and finding a coach who offer me a scholarship for playing tennis. The Program was able, in less than a month, to let me study at a university that meets all my needs. Thank you very much to all the IDEA Staff.

Federico Cepeda – Lawrence University (Wisconsin)
"I think that the IDEA Program is exceptional. With its help, studying abroad is not an obstacle as it used to be. And through the implemented scholarship system, anyone can find a good university in the USA. IDEA is gaining recognition in USA, which results in more and higher quality American universities."

Marco Ferraina – Lambuth University (Tennessee)
"It’s a fabulous experience. I am learning new experiences and cultures since I don’t only have contact with Americans, because my team consists of Irish, Canadians, Norwegian and English members. In the U.S., I am learning a different teaching methodology with professors that help you a lot, and above all I’m doing two things that you can only do here: STUDYING and playing FOOTBALL. With the help of the program I achieved what I always wanted."

Juan Manual Funes Bigé – University of Illinois (Illinois)
"IDEA gives you a unique opportunity in a highly competitive world, the chance to study with a scholarship in the U.S. At the same time, it allows you to familiarize yourself and take command of the international business language, connect with students from other countries, and get to know other large North American cities, not to mention the spectacular experience of representing a university in a particular sport."

Antonella de Palma – Iowa Wesleyan College (Iowa)
"The program allowed me to obtain 4 scholarship offers, and because of that I feel that I reached my objective since it is what I came for. Being able to study in the U.S. will open many doors for me."

Juan Antonio Marquine – Spring Hill College (Alabama)
"Before participating in the IDEA Program I doubted about the possibility of obtaining a scholarship to study in USA. With the help of IDEA, I was able to obtain the so precious scholarship and many other opportunities. At the same time, I became friends with other students from different countries".

Carlos Stremi – Lewis University (Illinois)
"IDEA was the door to the most clear academic development opportunity in my life. My advice to future participants is not overlooking this opportunity. I used to think: ‘my English fluency, going away from my family…’ that are factors that are overcome during the career."

Andrés Calabró – Western Montana College (Montana)
"I was able to thoroughly achieve my objectives, which were learning about other cultura and obtaining a scholarship. Besides from obtaining what I was looking for, I developed relationships with people from other countries, which I did not anything such as Malaysia, Serbia, and African countries."

Otto González Mendoza – Shorter College (Georgia)
"IDEA Program is very good, it allowed me to understand the American university system. I was able to visit many U.S. cities and places I had not been before as a lifetime experience."

Fernando Gallegos - Colombus State University (Georgia)
I am very happy at this institution where I was able to make many Latin friends as well as from other parts of the world. I am pursuing a double major in Management and Economics. We have a great chance at qualifying for the National Tournament with the tennis team this year.

Sebastián González – Hannibal LaGrange College (Missouri)
"IDEA helped to achieve my dream of studying abroad. The experience of living, studying, and fully learning about a different culture like the United States is incomparable".

Roman Polisecki – Tennessee Wesleyan College (Tennessee)
"IDEA changed my life. Before participating in the Program I was studying at the University of Buenos Aires where I wasn’t doing too well due to the I spent practicing football (soccer). I am studying, practicing my sport, and working at the university; I am now able to manage my time better."

Juan C. Laudisi – Lander Univesity (South Carolina)
"I satisfied my expectations because thanks to the scholarship I was able to improve my English and carry out my undergraduate studies at a North American University."

Daniel Chteinberg – Lindsey Wilson College (Kentucky)
"IDEA gives you the opportunity of obtaining a scholarship to study in the U.S. based on your strength in sports as well as graduating and obtaining a degree that is valued in any country. It’s a great opportunity to grow and to get to know other cultures."

Francisco Mosca – McKendree College (Illinois)
"With the full scholarship that I obtained through my sport, I am able to study and major in a field that otherwise I wouldn’t have been able to finance."

Santiago Uranga – University of Mary (South Dakota)
"If it weren’t for IDEA, I wouldn’t have been able to study in the U.S. The organization is excellent and the support that the coaches give to the candidates is first rate. Above all, I took many friendships that I made throughout the experience."

Nicolás García – Mid-Continent College (Kentucky)
"The experience of participating in the Program gave me a new vision of the U.S. and of its educational system."

Melisa Cansado - Lewis & Clark College (Illinois)
"I think it’s very important that IDEA exists because it opens doors for you to better yourself. I am also very pleased because I felt respected, valued, and taken into account by the entire staff at all times. The medical attention that we received was also first rate and I consider appropriate that there were women professors who accompanied us."

Eduardo Intriago – Lindenwood University (Missouri)
"Since I was 8 years old, I have always wished to have the possibility of studying and practicing my favorite sport: golf. For that reason I have been preparing myself and today, my dream has become a reality for me and my family."

Juan Javier Oneto Pereira – Spring Hill College (Alabama)
"I think it is a brilliant opportunity that the IDEA organization offers with the objective of being able to study in the U.S. practicing football (soccer)."

Walter Pavón Manzo – Missouri Valley College – (Missouri)
"Me as well as my brother have been able to enter into the U.S. university system with ease. Based on our athletic ability, we are studying majors that we have chosen and receive special treatment at the university where we are studying, which is very satisfying for us and our family."

Ezequiel Martinez – King College (Tennessee)
"I am grateful for the opportunity I received. IDEA opened a very important door for me. I am currently studying, playing my favorite sport, and working at my university; while making lifelong friendships."

Mariano Farji – William Woods University (Missouri)
"I am very thankful for the opportunity presented by IDEA, which has opened a great door for me. Because of it, I now have the opportunity of graduating from an American university with everything it represents at all levels: academically, athletically, and specially as a human being."


Facundo Magnaghi – Southern Virginia University (Virginia)
"IDEA allowed me to begin my studies in Ohio, continued in California, and it now was able to transfer me to finish my studies in Virginia, where we won a National Championship. They selected me as the best goalkeeper in the whole country; in other words I was named All-American for which I am very happy."

Nicolás Gieczewski - Central Connecticut State University (Connecticut)
I am very happy at my university here in Connecticut. We participate in the NCAA Division I league, which is highly competitive.

Martín Baccega – Martin Methodist College (Tennessee)
The IDEA Program helped me a lot in accessing the American system playing my sport that is basketball. Playing for a U.S. team was something I used to look as impossible and achieving this now seems to be a dream come true. Without the help from the Program, it would have been difficult to find a team on my own in the USA.

Patricio Misitrano – Webber International University (Florida)
I am graduating in May, for which I am thinking about my future employment. Tennis is going very well. I am the captain of the team since Fall 2001 and we have a chance to finish top 5 in the nation this year.

Alejandro Kohan - Lambuth University (Tennessee)
Since I decided to participate in the Program my life has changed completely, both in my personal and academic life. I obtained great achievements, which would have been impossible in my country; because everything is so well organized here I can study, play my sport, and work at the same time. I truly recommend the Program to everybody who has the opportunity to do it.

Maria Noel Cabrera - Tennessee Wesleyan College (Tennessee)
We are training hard because we will begin our tennis season in a few days. I fell very comfortable at this university. By not being too big, they can offer me a personalize treatment. Everybody is so warm and friendly with international students that makes one feel at home.

Esteban Suárez de Lima - University of Montevallo (Alabama)
I am currently in my last year. Everything I have gone through since my participation in the program has provided me with a great experience and maturity to achieve some dreams I always had and keep having.

Claudio Rubí - Union College (Kentucky)
I have got used to the life style very fast. Activities are coordinated in such a way that I can do all that I plan. I have classes every morning from Monday to Friday. Between classes I work for the university. We practice every afternoon from 3 to 5 and play games (two or three games per week). It is a totally positive experience from every perspective you may look at it.

Mariano Laffitte - Spring Hill College (Alabama)
I am doing great at my university. Thanks to my athletic performance, the coach increased my scholarship making everything easier for me.

Javier García - Missouri Valley College (Missouri)
Everything turned out to be very good at my university. I am playing for the first team and we have completed a successful season. Based on my individual performance, I have the opportunity of transferring to other institutions with different educational alternatives.

Julia Widmer – Lindenwood University (Missouri)
"The IDEA Program was excellent, it satisfied all of my expectations and opened doors for me that I couldn’t have opened alone. Thanks to IDEA I am studying Physical Education and I am a member of the field hockey team at the university. The team is doing wonderfully. I am also doing my work-study and learn program at the university’s bakery."

Rosina Maccio – Martin Methodist College (Tennessee)
I am doing great in all of my activities, both in my studies and sport, representing my university in tennis. The most important is that I was able to quickly adapt to the lifestyle in the United States.
Ignacio Recondo - Columbia College (Missouri)
I have a 3.6 GPA. I work at the training complex and cafeteria during the weekend. The soccer season was very positive for me since I was voted "Player of Week" in the NAIA and AMC. I am very happy of being here. The people at the university are all first-class.

Martin Strah - Lewis University (Illinois)
This is a great experience, where you have the opportunity of learning about many things. We are doing excellent in soccer. We have created a close group with my teammates and specially other IDEA participants recruited by my university. Thanks to the scholarships I obtained, I am currently studying a Master degree at Lewis University just a few kilometers away from Chicago.

Pablo Russo - Spring Hill College (Alabama)
I am doing very well in all my activities. I spend the day occupied between classes and studying, practices, and travel to play for my university’s tennis team, I also work at the university.

 

[ Geri Dön ] | [ Site Haritası ] | [ Arama ] | [ Kontakt ] | [ Basın ] | [ Partner ]

Copyright © egitimbursu.com - Tüm hakları saklıdır.

Yayınlanma:: 2003-11-04 (91430 okuma)

 

Arama

 

News


Yurtdışında BurslarSTA ÖGRECI KIMLIK KARTISokrates - Leonardo de Vinci - ErasmusENTERNASYONAL BURSLARAkedemik BurslarABD Sporcu KampıABD Sporbursu.Com


 

Duyurular

BURS BANKAMIZ

11.09.2004 TARİHİNDE DÜZENLENDİ. BURS ARAYAN VE BURS VERENLER HABERLEŞECEKLER. _____________________ AMERİKA ’DA YÜKSEK OKUL SPOR BURSUNA MASRAFSIZ BAŞVURU. _____________________ AKADEMIK BURSLARA 20 GÜNDE CEVAP VERİLİYOR. ____________________ 30 MAYIS 2005 SPOR BURSU KAMPINA ABD 'de SON KAYIT TARİHİ _____________________ Site Messenger ve aktüel haberler için ''üye ol'' linkinden kayıt olabilirsiniz.TIKLAYIN


 

Haberler

Copyright 2003 @ eğitimbursu.com
Tasarım ve altyapı düzenlemesi QualitaWeb tarafından yapılmıştır.

Sayfa Üretimi: 0.319 Saniye