tarihinde güncellendi...
 

 

 

INDEX

 

Mesajlaşma


Kayıtlı değilsiniz. Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Üye Girişi

Nickname:
Şifre:
Gizlilik Kodu: Gizlilik Kodu
Gizlilik Kodu (Rakamla):

Members List Üyeler:
Son Üye: PhilippBook
Bugün: 0
Dün: 0
Toplam Üye: 21840

Online Olanlar:
Ziyaretçiler: 0
Üyeler: 0
Toplam: 0
egitimbursu.com >> Sayfalar >> Yurt Dışı Burslar >> Sporbursu

Ana Sayfa » Yurt Dışı Burslar » SporbursuSporbursu

                                  

Amerika 'da Spor Bursu: 29 ayrı spor dalında spor bursu hizmetini tüm Türkiye ’ye yayarak 18 – 24 yaş arasında olan gençlerin önünü açmayı hedefliyoruz. CollegeContact.com firmasının spor bursu bulma başarısı %93. Bu oldukça yüksek bir oran. Bugüne kadar firmanın yaptığı çalışmalarla Almanya ’da 500 den fazla kişiye burs sağlanmıştır.

Çünkü burs alabilmeleri için gerekli araştırmaları yaptıktan sonra burs alabilme şanslarının ne olduğu onlara bildiriliyor. Önemli koşullardan birisi de üniversiteden burs çıktıktan sonra o üniversiteden bölüm seçip eğitim alabilmeleri için ingilizce dil imtihanı olan TOEFL dan 500 derecesinin olması.

Bize müracaat için www.sporbursu.com (yani www.sport-scholarships.com ) sayfalarına girerek bilgilere ulaşabilir ve oralardaki başvuru formunu doldurabilirler. Bu aşamadan sonra öğrenciye tekrar dönüp neler yapması gerektiği bildiriliyor.

Spor bursu çalışması ile ilgili ABD ‘de 1470 Yüksek okul ve üniversite ve 7800 koç (antrenör) ile bağlantılar var. Sporcu ile ilgili tüm bilgiler bu kişilere www.sporbursu.com
sayfası üzeri iletiliyor.

Koçlar Almanya ’daki merkezin oluşturduğu
www.sport-scholarships.com sayfasına özel bir şifreyle girerek sporcuları inceliyorlar ve ilgilendikleri sporcu ile irtibat kurulmasını istiyorlar. Böylece burs kesinleşme süreci başlıyor.

ÖSS den baraj puanı üstü alan lise mezunu ögrencilerin yanısıra lisans ve yüksek lisans ( yaş sınırı 24 ) öğrencileri de sporcu iseler burs almaları mümkün.

Ayrıca lisans için TOEFL 500 ,  yüksek lisan için GMAT- GRE gibi sınavlardan iyi skorlar ve öğretmenlerinden iyi referanslar almaları gerekiyor.                   

ABD ' de burs verilen Spor Dalları:

Archery (Bayan)
Baseball (Erkek)
Basketball (Bayan, Erkek)
Bowling (Bayan)
Cross Country (Bayan, Erkek)
Equestrian (Bayan)
Fencing (Bayan, Erkek)
Field Hockey (Bayan)
Golf (Bayan, Erkek)
Gymnastics (Bayan, Erkek)
Ice Hockey (Bayan, Erkek)
Lacrosse (Bayan, Erkek)
Rifle (Bayan, Erkek)
Rowing (Bayan)
Skiing Cross Country (Bayan, Erkek)
Skiing Downhill (Bayan, Erkek)
Soccer (Bayan, Erkek)
Softball (Bayan)
Squash (Bayan)
Swimming and Diving (Bayan, Erkek)
Sync. Swimming (Bayan)
Tennis (Bayan, Erkek)
Track & Field (Bayan, Erkek)
Volleyball (Bayan)
Water Polo. (Bayan, Erkek)Wrestling (Erkek)Bayanlar: Archery (Okçuluk), Basketball (Basketbol), Bowling (Bovling), Cross Country (Kros koşu), Equestrian (Binicilik), Fencing (Eskrim), Field Hockey (Çim hokeyi), Golf (Golf), Gymnastics (Jimnastik), Ice Hockey (Buz hokeyi), Lacrosse (Lakros), Rifle (Atıcılık), Rowing (Kürek), Skiing (Cross Country and Downhill) (Kayak [Iniş/slalom]), Soccer (Futbol), Softball (Softbol), Squash, Swimming and Diving (Yüzme ve dalgıçlık), Sync. Swimming (Senkronize yüzme), Tennis (Tenis), Track & Field (Indoor and Outdoor) (Atletizm ve dekatlon [açık alan/kapalı alan]), Volleyball (Voleybol), Water Polo (Su polosu).

Erkekler: Baseball (Beyzbol), Basketball (Basketbol), Cross Country ((Kros koşu), Fencing (Eskrim), Golf (Golf), Gymnastics (Jimnastik), Ice Hockey (Buz hokeyi), Lacrosse (Lakros), Rifle (Atıcılık), Skiing (Cross Country und Downhill) (Kayak [Iniş/slalom], Soccer (Futbol), Swimming and Diving (Yüzme ve dalgıçlık), Tennis (Tenis), Track & Field (Indoor and Outdoor) (Atletizm ve dekatlon [açık alan/kapalı alan]), Water Polo (Su polosu), Wrestling (Güreş).

Öğrenci burs kazandığı taktirde uçak bileti, vize işlemleri dışında okul harcı, kalma, yeme-içme, ve diğer eğitim giderleri okul tarafından karşılanır.

check your chance : www.sport-scholarships.com/tr/tr_checkyourchance.htm

 

Spor bursu hizmeti sözleşmesi:

Spor bursu hizmetlerimizin bütün gerekli sözleşme belgeleri, Spor Bursu Başvuru ‘sundan sonra, spor bursu alabilme şansının olduğuna karar verirsek, sana yollanacaktır. İlkemiz, isteklerini hedef alarak burs hizmetimizi sana sunmaktır.

Sana bulduğumuz 25 burs teklifini beğenmezsen, senden ekstra ücret talebimiz olmayacaktır, bu durumda bize herhangi bir borcun bulunmayacaktır.

Yani sana 25 burs teklifi yapıldıktan sonra (öğreniminin bütün yıllık giderlerini ve okul masraflarıını, yeme, içme, bakım, barınma dahil olmak üzere) bir burs almanı başaramazsak, zahmet ve çabalarımız için 250 euro dışında herhangi bir ücret ödemek zorunda değilsin. Böyle bir sonucun rizikosu bize aittir!

Sana bulduğumuz 25 burs teklifinin birini dahi almaya karar verirsen, bu hizmetimiz karşılığında 2500 Euro talep ediyoruz.
Fakat sana bulduğumuz toplam 25 burs teklifinin hiç birini beğenmezsen, senden 250 euro dışında ücret talebimiz olmayacaktır, bu durumda bize herhangi bir borcun bulunmayacaktır
.

Biz sana daha burs bulmadan önce, imzalayarak işlemleri başlattığın sözleşmenin gereklerini yerine getirmezsen veya sözleşmeyi nedensiz bozmak istersen, bize ücret olarak : 250,-Euro ödemen gerekiyor.

Başarılı olup sana çok uygun bir burs bulduktan sonra sözleşmeyi bozmak istersen bu durumda da bize ücret olarak sadece 250,- Euro ödemen gerekiyor.

Sana bulduğumuz 25 burs teklifini ve sana bir burs vermek isteyen yüksek okulları ve college ’leri devamlı bildireceğiz.

Sana bulduğumuz 25 burs teklifinden birini dahi bize haber vermeden kabul eder, bursu kabul ettiğini bizden gizlersen ve okula kayıt olursan,  hizmetimiz karşılığında  5000 Euro talep edeceğiz. Ayrıca zarar ziyanımızın tümünü kanuni gereklerini yerine getirerek ödemek zorunda kalacaksın.

yüksek okuldaki daha sonraki 3 yılın bursunu uzatmak senin inisiyatifinde olacak, biz bu daha sonraki uzatılacak muhtemel burslardan ücret talep etmiyoruz.
Bir spor bursu alınca, campus ’ta (okulun kendi ögrenci yurdu) kalacaksın. Yani burs, barınma giderlerini ve öteki bakım (yemek, içmek) giderlerinin de hepsini yeterli miktarda karşılayacaktır.

Spor Bursu Başvuru Formu

 

BİZİ  ARAYINIZ 

                            

 

 

(   Faydalı bir link :  Sporla ilgili bazı birimlerin birbirine çevrimleri:   http://www.sporbilim.com/cevrimler.html )

 

[ Geri Dön ] | [ Site Haritası ] | [ Arama ] | [ Kontakt ] | [ Basın ] | [ Partner ]

Copyright © egitimbursu.com - Tüm hakları saklıdır.

Yayınlanma:: 2003-10-25 (83424 okuma)

 

Arama

 

News


Yurtdışında BurslarSTA ÖGRECI KIMLIK KARTISokrates - Leonardo de Vinci - ErasmusENTERNASYONAL BURSLARAkedemik BurslarABD Sporcu KampıABD Sporbursu.Com


 

Duyurular

BURS BANKAMIZ

11.09.2004 TARİHİNDE DÜZENLENDİ. BURS ARAYAN VE BURS VERENLER HABERLEŞECEKLER. _____________________ AMERİKA ’DA YÜKSEK OKUL SPOR BURSUNA MASRAFSIZ BAŞVURU. _____________________ AKADEMIK BURSLARA 20 GÜNDE CEVAP VERİLİYOR. ____________________ 30 MAYIS 2005 SPOR BURSU KAMPINA ABD 'de SON KAYIT TARİHİ _____________________ Site Messenger ve aktüel haberler için ''üye ol'' linkinden kayıt olabilirsiniz.TIKLAYIN


 

Haberler

Copyright 2003 @ eğitimbursu.com
Tasarım ve altyapı düzenlemesi QualitaWeb tarafından yapılmıştır.

Sayfa Üretimi: 0.342 Saniye